Copyright © 2014-
POLISH AMATEUR RADIO STATION SP9CXN
Mexico RTTY International Contest
Organizator: FMRE -
Termin: pierwszy weekend lutego (03-
Łączności: zawody typu WW.
Pasma i emisja: 3.5-
Klasyfikacje: (1) Single Operator All Band Low Power; (2) Single Operator All Band High Power. SO2R dozwolone.
Wymiana: stacje meksykańskie -
Punktacja: QSO z SP -
Mnożniki: stany Meksyku + kraje DXCC (bez zaliczania XE).
Wynik końcowy: suma punktów za QSO x mnożnik.
Dyplomy: za każde pierwsze 3 miejsca w każdym kraju i w każdej grupie klasyfikacyjnej.
eLog: w terminie do 18 marca 2024 przez stronę: https://www.rtty.fmre.mx/uploadfile.html lub na adres: [email protected]
Straight Key Party 80m
Organizator: AGCW -
Termin: pierwsza sobota lutego (03.02.2024) 16:00 -
Łączności: zawody typu WW.
Uczestnicy: stacje z jednym operatorem pracujące wyłącznie przy użyciu ręcznych kluczy (sztorcowych) i nadajników o mocy do 150W out.
Pasmo i emisja: 3.510-
Klasyfikacje: (1) Single Operator do 5W out /grupa A/; (2) Single Operator do 50W out /grupa B/; (3) Single Operator do 150W out /grupa C/; (4) Single Operator SWL.
Wymiana: RST + nr QSO + symbol klasyfikacji + imię + wiek operatora (YLs zamiast wieku nadają „XX”).
Punktacja: QSO OP grupy A z OP grupy A -
Wynik końcowy: suma punktów za QSO.
eLog: do 28 lutego 2024 przez stronę: https://www.agcw.de/contest/htp/htp-
EU -
Organizator: The European DX Contest Club
Termin: pierwszy pełny weekend lutego (03-
Łączności: zawody typu WW
Pasma i emisja: 1,8-
Klasyfikacje: (1) SOAB–MIX-
Wymiana: Stacje Unii Europejskiej nadają RS(T) + kod identyfikujący ich położenie. Pozostałe stacje nadają RS(T) + nr strefy ITU
Uwaga: kody identyfikacyjne podane są w regulaminie zawodów.
Punktacja: Stacje z Unii Europejskiej : QSO z własnym krajem -
Mnożniki: regiony Unii Europejskiej + kraje wg DXCC liczone raz dla każdego pasma.
Wynik końcowy: suma punktów x suma mnożników
eLog: w terminie do 7 dni po zawodach (11.02.2024 do godz.12:00) przez stronę: https://eudxcc.altervista.org/log/
VHF-
Termin: pierwsza, druga i trzecia środa lutego od godz. 17:00 UTC do godz. 21:00 UTC.
Pasma i emisje: 144 MHz w pierwszą środę miesiąca -
Klasyfikacje: (1) SOLP 2m max. 100W, 70 cm max. 50W, 23 cm max.10W.; (2) SOHP
Wymiana: znak wywoławczy + 4 znaki QRA-
Punktacja: QSO -
Mnożniki: ilość różnych QRA-
Wynik końcowy: ilość pkt. x suma lokatorów
eLog: do 5 dni po zawodach przez stronę: http://www.ft8activity.eu/index.php/en/upload-
Uwaga: dzienniki przesyłać w formacie ADIF. Można przesłać cały zbiór ADIF wygenerowany przez WSJTX/JTDX. Program rozliczający zawody odfiltruje QSOs zrobione w zawodach
UKEICC 80m Contest
Organizator: The United Kingdom and Ireland Contest Club
Termin: 07.02.2024 i 28.02.2024 od godz. 20:00 UTC do godz. 21: 00 UTC
Pasma i emisja: 80m -
Klasyfikacje: (1) High Power do 1500W; (2) Low Power do 100W; (3) QRP max.5W
Wymiana: 6. znakowy QRA-
Punktacja: punkty zależą od odległości między stacjami. Odległość 0-
Mnożniki: QSO ze stacją Low Power -
Wynik końcowy: suma punktów x suma mnożników
eLog: w ciągu 1 godziny po zawodach przez stronę: https://logs.ukeicc.com/cgi-
Latvian Open Mechanical Key Activity
Organizator: Contest Group YL1ZX
Termin: drugi piątek lutego (09.02.2024) od 18:00 do 19:00 UTC.
Łączności: zawody typu WW
Uczestnicy: stacje z jednym operatorem pracujące wyłącznie przy użyciu kluczy mechanicznych.
Pasmo i emisja: 3520-
Klasyfikacje: (1) S -
Wymiana: RST + wiek operatora + typ używanego klucza np. 599 56 S
Punktacja: wiek korespondenta
Wynik końcowy: suma lat korespondentów.
eLog: do dnia 16.02.2024r przez stronę: https://yl3jd.fizioikskile.lv/log-
CQ WW RTTY WPX Contest
Organizator: CQ Magazine -
Termin: drugi weekend lutego (10-
Łączności: zawody typu WW. Stacje Single Operator mogą być QRV 30 godzin. Przerwy muszą trwać co najmniej 60 minut.
Pasma i emisja: 3.5-
Klasyfikacje: (1)Single Operator High Power (All Band i Single Band); (2) Single Operator Low Power (All Band i Single Band); (3) Single Operator QRP (All Band i Single Band); (4) Multi-
Podkategorie dla SO: (1) Tribander/Single Element (TB-
Wymiana: RST + nr QSO.
Punktacja: QSO z DX na 14, 21 i 28 MHz -
Mnożniki: prefiksy.
Wynik końcowy: suma punktów za QSO x mnożnik.
eLog: w terminie 5 dni po zawodach przez stronę: http://www.cqwpxrtty.com/logcheck/
Asia-
Organizator: CQ HAM Radio -
Termin: 10 lutego 2024, od 11:00 UTC do 13:00 UTC.
Łączności: ze stacjami Azji i Pacyfiku 3D2, 4W, 1S/9M0, 9M2, 9M6/8, 9V, BV, BV9, BY, BS, C2, DU, FK, FW, H4, HL, HS, JA, JD1/O, JD1/M, KH2, KH9, KH0, P29, T2, T30, T33, T8, UA0, V6, V7, V85, VK1-
Uwaga: każda stacja po CQ lub QRZ i nawiązaniu QSO musi zrobić QSY co najmniej 1 kHz.
Pasma i emisja: 14 i 7 MHz -
Klasyfikacja: Single Operator.
Wymiana: RST + nr QSO.
Punktacja: każde QSO – 1 pkt.
Mnożniki: prefiksy wg programu WPX. Mnożnik liczy się tylko raz, niezależnie od pasma.
Wynik końcowy: punkty za QSO x mnożnik.
eLog: w terminie 7 dni po zawodach na adres: [email protected]
KCJ TOP Band Contest
Organizator: KCJ – Japonia.
Termin: drugi weekend lutego (10-
Łączności: zawody typu WW.
Klasyfikacja: stacje z poza Japonii klasyfikowane w jednej grupie DX
Pasmo i emisja: 1,8 MHz -
Wymiana: stacje JA nadają RST + dwuliterowy kod prefektury np. 599 OG; pozostałe stacje nadają RST + nr strefy WAZ.
Punktacja: QSO z JA – 2 pkt. QSO z inną stacją 1 pkt.
Mnożniki: prefektury JA.
Wynik końcowy: suma punktów za QSOs x mnożnik.
eLog: do godz. 15:00 UTC 26 lutego 2024 przez stronę: https://www.kcj-
PACC Contest
Organizator: VERON – Holandia.
Termin: drugi weekend lutego (10-
Łączności: ze stacjami Holandii.
Pasma i emisje: 1,8-
Klasyfikacje: (1) SINGLE-
Wymiana: RS(T) + nr QSO; stacje holenderskie nadają RS(T) + skrót prowincji.
Nasłuchowcy: obowiązuje odebranie obu znaków i obu grup kontrolnych. Każdy kompletny nasłuch – 1 pkt.
Punktacja: każde QSO -
Mnożniki: prowincje Holandii. Mnożnik liczy się oddzielnie na każdym paśmie, oddzielnie dla CW i SSB.
Wynik końcowy: suma punktów za QSO x mnożnik.
eLog: w terminie do 16 lutego 2024 przez stronę: http://www.pacc.veron.nl/
RSGB 1.8 MHz CW Contest
Organizator: RSGB -
Termin: drugi weekend lutego (10.02.2024) od 19:00 UTC do 23:00 UTC.
Łączności: ze stacjami Wielkiej Brytanii.
Pasmo i emisja: 1820-
Wymiana: RST + nr QSO; stacje UK podają dodatkowo district code.
Klasyfikacje: (1) Single Operator Unassisted; (2) Single Operator Assisted
Punktacja: QSO – 2 pkt. Dodatkowo, za każdy nowy district code – 5 pkt, oraz za każdy nowy kraj wg DXCC.
Wynik końcowy: suma punktów za QSO.
eLog: jeden dzień po terminie zawodów za pomocą terminala: http://www.rsgbcc.org/cgi-
ARRL International DX Contest -
Organizator: ARRL -
Termin: trzeci weekend lutego (17-
Łączności: z W/VE, ale bez KH6, KL7, CY9 i CY0.
Pasma i emisja: 1,8-
Klasyfikacje: (1) SOAB QRP -
Wymiana: RST + moc nadajnika output; stacje W/VE -
Punktacja: QSO -
Mnożniki: stany USA oraz prowincje Kanady. Na każdym paśmie mnożnik liczy się oddzielnie.
Wynik końcowy: suma punktów za QSOs x mnożnik.
eLog: w terminie do 7 dni po zawodach przez stronę: http://contest-
Russian WW PSK Contest
Organizator: AsstvC – Rosja.
Termin: trzeci weekend lutego (17-
Łączności: zawody typu WW.
Pasma i emisja: 1.8-
Klasyfikacje: (1) Single Operator All Band; (2) Multi Operator All Band; (3) Single Operator Single Band.
Wymiana: stacje rosyjskie – RST + skrót obłasi, pozostali – RST + nr QSO.
Punktacja: na 14, 21 i 28 MHz QSO z SP -
Mnożniki: Kraje DXCC + obłasti Rosji.
Wynik końcowy: Suma punktów za QSO x suma mnożników.
eLog: w ciągu 5 dni po zawodach na adres: [email protected] lub przez terminal: http://ua9qcq.com/en/submit_log.php?lang=en
Uwaga: w logu Cabrillo należy musi być podana emisja wg standardu: BPSK31 – PS, BPSK63 – PM, BPSK125 – PO.
Semi Automatic Key Evening
Organizator: AGCW-
Termin: trzecia środa lutego (21.02.2024) od 19:00 UTC do 20:30 UTC.
Łączności: w zawodach mogą pracować operatorzy używający wyłącznie kluczy typu BUG.
Pasmo i emisja: 3.510-
Wywołanie: CQ BUG.
Wymiana: RST + nr QSO i rok rozpoczęcia pierwszego nadawania kluczem typu Bug.
Punktacja: QSO -
Wynik końcowy: suma punktów za QSO.
eLog: w terminie do 14 dni po zawodach przez stronę: https://www.agcw.de/contest/sta/
CQ WW 160m DX Contest -
Organizator: miesięcznik CQ -
Łączności: zawody typu WW.
Termin: ostatni weekend lutego (23-
Pasmo i emisja: 1800-
Klasyfikacje: (1) Single Operator (maksymalna moc 1500W); (2) Single Operator/Low Power (moc do 100W); (3) QRP (Single Operator <5 W); (4) Single Operator Assisted High Power; (5) Single Operator Assisted Low Power; (6) Multi-
Uwaga: Korzystanie z sieci informacyjnych (np. z DX Clustra) lub pasywnego spotowania przy pomocy np. skimmera jest dozwolone TYLKO dla grupy Single Operator Assisted i Muli-
Wymiana: RS + nr strefy WAZ. Stacje USA i Kanady nadają RS + stan / prowincja.
Punktacja: QSO z SP -
Mnożniki: stany USA (bez KH6 i KL7) + okręg DC + prowincje Kanady + Kraje DXCC/WAE -
Wynik końcowy: suma punktów za QSOs x mnożnik.
eLog: do 5 dni po zawodach przez stronę: https://cq160.com/logcheck/
REF Contest -
Organizator: REF -
Termin: ostatni weekend lutego (24-
Łączności z: F, TM, TK; TP2CE; FG, FH, FJ, FK, FM, FO, FP, FR, FS, FT, FW, FY, TO.
Pasma i emisja: 3.5-
Klasyfikacje: (1) Single Operator All Bands; (2) Single Operator Single Band; (3) Multi Operators All Bands Single Transmitter.
Wymiana: RS + nr QSO. Stacje F i TK podają RS + skrót departamentu, kraje zamorskie podają RS + prefiks.
Punktacja: QSO z Eu -
Mnożniki: departamenty Francji + departamenty Korsyki + prefiksy krajów zamorskich, ale bez cyfr okręgu.
Wynik końcowy: suma punktów za QSOs x mnożnik.
eLog: w terminie do 7 dni po zawodach przez stronę: http://concours.r-
UBA Contest – CW
Organizator: UBA -
Termin: ostatnia niedziela lutego (24-
Łączności: zawody typu WW.
Pasma i emisja: 3.5-
Klasyfikacje: (1) Single Operator Single Band LP; (2) Single Operator Single Band HP; (3) Single Operator All Bands LP; (4) Single Operator All Bands HP; (5) Multi Operators All Bands Single Transmitter, (6) Single Operator All Bands z mocą do 5 W out; (7) SWL Single Oprator All Bands.
Uwaga: stacje QRP mogą pracować max. 18 godzin.
Wymiana: RST + nr QSO. Stacje ON nadają RST + nazwa klubu (sekcji) przedstawiona w trzyliterowym skrócie (np. ACC). Belgijscy uczestnicy zawodów niebędący członkami UBA nadają XXX. Stacje nadające XXX nie liczą się do mnożnika.
Punktacja: QSO z ON -
Mnożniki: Kluby (sekcje) UBA + Kraje UE (5B, 9A, 9H, CT, CT3, CU, DL, EA, EA6, EA8, EI, ES, F, FG, FM, FR , FY, HA, I, IS, LX, LY, LZ, OE, OH, OH0, OJ0, OK , OM, OZ, PA, S5, SM, SP, SV, SV5, SV9, SV/A, TK, YL, YO).
Wynik końcowy: suma punktów za QSO x suma mnożników.
eLog: do 7 dni po zawodach na adres: [email protected]
HSC Contest
Organizator: HSC -
Termin: ostatnia niedziela lutego (25.02.2024) od 14:00 UTC do 17:00 UTC.
Pasma i emisje: 3,5-
Łączności: zawody typu WW. Z tą samą stacją można przeprowadzić QSO na każdym z pasm i w każdym przedziale czasowym.
Klasyfikacje: (1) HSC Members QRV z mocą do 100 W out; (2) Non HSC Members QRV z mocą do 100 W out; (3) QRP Members i Non Members QRV z mocą do 5W out; (4) SWL.
Wymiana: RST + NM (Non Member). Członkowie HSC podają RST + nr członkowski.
Punktacja: QSO z członkiem HSC -
Mnożniki: Kraje wg DXCC liczone oddzielnie na każdym paśmie.
Wynik końcowy: suma punktów za QSO.
eLog: w terminie do 2 tygodni po zawodach przez stronę: https://sites.google.com/view/hsc-