Copyright © 2014-
POLISH AMATEUR RADIO STATION SP9CXN
AGB-
Organizator: Activity Group of Belarus.
Termin: 1 stycznia każdego roku, od godz. 00:00 UTC do 01:00 UTC.
Łączności: zawody typu WW. QSO z tą samą stacją można powtarzać co 15 minut (dotyczy to CW i SSB).
Pasmo i emisje: 80m -
Klasyfikacje: (1)Single Operator MIX (CW+SSB); (2) Single Operator CW; (3) Single Operator SSB; (4) Single Operator MIX QRP; (5) Multi Operators; (6) Digital; (7) Single Operator FT4; (8) Single Operator FT8; (9) SWL.
Członkowie AGB klasyfikowani są w odrębnych grupach.
Wymiana: RS(T) + nr kolejny QSO np. 599001; członkowie klubu AGB podają dodatkowo swój numer członkowski np.599001/123.
Punktacja: QSO ze stacją w Europie – 1 pkt, QSO ze stacją DX – 3 pkt., QSO z członkiem AGB – 5 pkt.
Mnożniki: członkowie AGB + Kraje DXCC.
Wynik końcowy: suma punktów za QSOs x mnożnik.
SWL: znak jednej stacji może się powtarzać max. 5 razy, przy czym różnica czasu pomiędzy takimi nasłuchami nie może być krótsza niż 5 minut.
eLog: do 1 lutego 2024 na adres: [email protected]
SARTG New Year RTTY Contest
Organizator: SARTG -
Termin: 1 stycznia każdego roku, od 08:00 UTC do 11:00 UTC.
Pasma i emisja: 3,5 MHz i 7 MHz RTTY.
Łączności: zawody typu WW.
Klasyfikacje: (1) One radio All Band, (2) Two radio All Band, (3) SWL All Band.
Wymiana: RST + nr QSO + imię + noworoczne życzenia w języku kraju skąd nadaje uczestnik zawodów. Operatorzy SP nadają: "Szczesliwego Nowego Roku”.
Punktacja: QSO – 1 pkt.
Mnożniki: Kraje DXCC (bez krajów skandynawskich) + call area krajów skandynawskich (JW, JX, LA, OH, OH0, OJ0, OX, OY, OZ, SM i TF) np. LA1, JW1, SM1, SM2, itp. Na każdym paśmie mnożnik liczy się oddzielnie.
Wynik końcowy: suma punktow za QSOs x suma mnożników.
Nagrody: za miejsca 1-
eLog: do 31 stycznia 2024 przez stronę: http://ua9qcq.com/en/submit_log.php?lang=en/
AGCW-
Organizator: AGCW-
Termin: 1 stycznia każdego roku od godz. 09:00 UTC do 12:00 UTC.
Uczestnicy: wyłącznie operatorzy stacji indywidualnych SO (Single Operator).
Łączności: zawody typu WW.
Pasma: 3,510-
Emisja: CW – używanie programów kodujących i dekodujących znaki alfabetu Morsa jest zabronione.
Klasyfikacje: (1) Single Operator >150W out; (2) Single Operator <150W out; (3) Single Operator <5W out; (4) SWL -
Wymiana: RST + nr QSO. Członkowie AGCW nadają dodatkowo swój numer klubowy.
Punktacja: QSO – 1 pkt.
Mnożniki: QSO z każdym nowym członkiem AGCW – 1 pkt. mnożnikowy. Na każdym paśmie mnożniki liczy się oddzielnie.
Wynik końcowy: suma punktów za QSO x suma mnożników.
eLog: do 14 stycznia 2024 przez stronę: https://www.agcw.de/contest/hnyc/
VHF-
Termin: pierwsza, druga i trzecia środa stycznia od godz. 17:00 UTC do godz. 21:00 UTC.
Pasma i emisje: 144 MHz w pierwszą środę miesiąca -
Klasyfikacje: (1) SOLP 2m max. 100W; 70 cm max. 50W; 23 cm max.10W; (2) SOHP
Wymiana: znak wywoławczy + 4 znaki QRA-
Punktacja: QSO -
Mnożniki: ilość różnych QRA-
Wynik końcowy: ilość pkt. x suma lokatorów
eLog: do 5 dni po zawodach przez stronę: http://www.ft8activity.eu/index.php/en/upload-
Uwaga: dzienniki przesyłać w formacie ADIF. Można przesłać cały zbiór ADIF wygenerowany przez WSJTX/JTDX. Program rozliczający zawody odfiltruje QSOs zrobione w zawodach.
UKEICC 80m Contest
Organizator: The United Kingdom and Ireland Contest Club
Termin: 03.01.2024 i 31.01.2024 od godz. 20:00 UTC do godz. 21: 00 UTC
Pasma i emisja: 80m -
Klasyfikacje: (1) High Power do 1500W, (2) Low Power do 100W, (3) QRP max.5W
Wymiana: 6. znakowy QRA-
Punktacja: punkty zależą od odległości między stacjami. Odległość 0-
Mnożniki: QSO ze stacją Low Power -
Wynik końcowy: suma punktów x suma mnożników
eLog: w ciągu 1 godziny po zawodach przez stronę: https://logs.ukeicc.com/cgi-
WW PMC Contest
Termin: pierwszy pełny weekend stycznia (06-
Cel: Międzynarodowe Stowarzyszenie Miast Pokoju jest jednym z licznych agend Narodów Zjednoczonych (ONZ). Zrzesza 93 miasta posiadające tytuł „Miasto Orędownik Pokoju”. W Polsce jest sześć takich miast: Lublin (LUB), Oświęcim (OSW), Płońsk (POK), Warszawa (WAR), Wieluń (WLN) i Wrocław (WRO). W celu popularyzacji idei Miast Orędowników Pokoju (PMC) organizowane są międzynarodowe zawody krótkofalarskie.
Pasma i emisje: 1.8 -
Klasyfikacje: przeprowadzone będą osobno dla stacji indywidualnych (SO) i z wieloma operatorami (MO) zainstalowanych w Miastach Pokoju (lista -
Kategorie: (1) SOMIX HP; (2) SO-
Uwaga: Stacje z grup MIX z tą samą stacją mogą nawiązywać na jednym paśmie po dwa QSO (jedno na CW, drugie na SSB).
Wymiana: RS (T) + CQ zone. Stacje z Miast Pokoju (PMC) nadają dodatkowo odpowiedni dla danego miasta skrót (ABI, ANT, ARN... WOL, WRO, YOK itd.).
Uwaga: Stacje z grup MIX obowiązuje numeracja ciągła QSO (CW i SSB).
Punktacja: NonPMC–NonPMC (obie stacje po 5 pkt.); PMC–NonPMC (PMC -
Legenda: PMC – stacje z Miast Pokoju, NonPMC – stacje spoza Miast Pokoju, PMCx – stacje z tego samego Miasta Pokoju, PMCy – stacje z innego Miasta Pokoju.
Mnożnik: PMC liczone osobno na CW i SSB, odrębnie na każdym paśmie.
Wynik końcowy: suma punktów za QSO x suma mnożników z poszczególnych pasm.
eLog: w ciągu 7 dni przez stronę: https://vhfmanager.net/modules/log_reception.php?ContestID=379&language=S5
Dyplomy: zwycięzcy w poszczególnych grupach – patery, za miejsca 1-
Skróty Miast Pokoju (PMC): ABI ANT ARN ASI ATL BCA BER BGT BNG BRV BUA CAM CHI COM CON COV CRC DAK DEL DHA FIR FRE GEN HAL HDL HEL HIR JEU KIE KOB KOE KRA KRU KTR KYR LAP LHA LIB LIG LIM LIS LOM LPS LUB MAP MDI MEL MIL MIN MKE MOR MOS MRH MZO NAG NED NEH OSW POK POR PRA PUE QIO RAV RIJ ROM SAR SFR SHE SJO SLG SOI SPE SPL STO SUW TAS TBL TOK TOR VAN VER VIS VLA VOL WAR WIE WLN WOL WRO YOK.
RSGB AFS 80m & 40m Contests
Organizator: RSGB
Termin: 06.01.2024 w godz. 13:00-
Pasma i emisje: 3,5 i 7 MHz CW, SSB, RTTY, PSK63
Klasyfikacje: (1) SO HP max.400W (DIGI max. 100W); (2) SO LP; (3) SO QRP max.10W; (4) Multi Op HP max. 400W (DIGI max. 100W); (5) Multi Op. LP
Wymiana: RS(T) + nr QSO.
Punktacja: QSO -
Mnożniki: nie stosuje się
Wynik końcowy: suma punktów
eLog: do godz. 23:59 następnego dnia po zawodach przez stronę: https://www.rsgbcc.org/cgi-
ARRL RTTY Round-
Organizator: ARRL -
Łączności: zawody typu WW.
Termin: pierwszy weekend stycznia, ale nigdy 1 stycznia (06-
Pasma i emisje: 3.5, 7, 14, 21 i 28 MHz. Baudot RTTY, ASCII, AMTOR, PSK, FT8 i Packet. Na jednym paśmie można przeprowadzić tylko jedno QSO z tą samą stacją, bez względu na emisję.
Klasyfikacje: (1) Single Operator Low Power; (2) Single Operator High Power; (3) Single Operator QRP; (4) Multi Operator Low Power Single TX; (5) Multi Operator High Power Single TX; (6) Multioperator Multitransmitter (MM) High Power.
Uczestnicy QRV w grupach Multi Operator mogą zmieniać pasmo 6 razy w ciągu godziny zegarowej (np. zmiana pasma z 15 m na 10 m i powrót na 15 m powoduje zaliczenia 2 zmian). Dozwolona ilość zmian pasma w ciągu godziny dotyczy godziny zegarowej tzn. np. od 16:00 do 16:59, od 17:00 do 17:59 itd. Stacje z jednym operatorem korzystające z sieci DX Cluster lub korzystające z innych form pomocy operatorskiej zaliczane są do grupy Multi Operator.
Wymiana: stacje W i VE -
Punktacja: QSO -
Mnożniki: Kraje DXCC (bez W i VE) + stany USA (bez KH6 i KL7, które zalicza się jako odrębne Kraje DXCC) + prowincje Kanady (NB (VE1), NS (VE1), QC (VE2), ON (VE3), MB (VE4), SK (VE5), AB (VE6), BC (VE7), NWT (VE8), NF (VO1), LB (VO2), NU (VYO), YT (VY1), PEI (VY2)). Mnożnik liczony jest tylko raz, niezależnie od pasma. Staje z USA i Kanady nie są zaliczane do mnożnika za Kraje DXCC.
Wynik końcowy: suma punktów za QSO x mnożnik.
eLog: do 7 dni po zawodach przez stronę: http://contest-
EUCW 160m Contest
Organizator: UFT -
Termin: pierwszy pełny weekend stycznia (06-
Łączności: zawody typu WW. Z tą samą stacją można przeprowadzić dwa QSO/HRDs -
Pasmo i emisja: 160 m (1810-
Klasyfikacje: (1) Członkowie klubów EUCW QRV mocą powyżej 150 W out; (2) Członkowie klubów EUCW QRV mocą poniżej 150 W out; (3) Członkowie klubów EUCW QRV mocą do 5 W out; (4) Pozostałe stacje bez ograniczeń mocy; (5) SWLs.
Wymiana: zawodnicy z grup 1, 2 i 3 nadają RST + imię + skrót nazwy klubu + nr członkowski, zawodnicy z grupy 4 – RST + imię + NM (skrót od non member).
Punktacja: QSO z SP -
Mnożniki: kluby zrzeszone w EUCW liczone oddzielnie w każdej turze.
Wynik końcowy: suma punktów za QSO x mnożnik.
SWL: muszą odebrać oba raporty; za każdy poprawnie odebrany raport -
eLog: do 8 lutego 2024 na adres: [email protected]
Vytautas Magnus Trophy Contest
Organizator: Vytautas Magnus University Radio Club – VDU RK
Termin: każdego roku pierwsza niedziela po Nowym Roku (07.01.2024), od godz. 07:00 UTC do godz. 07:59 UTC.
Pasma i emisje: 80m i 2m -
Klasyfikacje: (1) Single Operator; (2) Multi Operator; (3) SWL
Wymiana: RS(T) + nr QSO + 6 znaków QRA-
Punktacja: QSO -
Mnożniki: ilość różnych QRA-
Wynik końcowy: ilość pkt. x suma lokatorów
eLog: do 10 dni po zawodach na adres: [email protected]
YB DX Contest SSB
Organizator: Indonezyjska Organizacja Krótkofalowców ORARI i YBDXC.
Termin: druga sobota stycznia (13.01.2024) od godz. 00:00 UTC do 23:59 UTC.
Łączności: zawody typu WW.
Pasma i emisja: 3.5-
Klasyfikacje: (1) Single Operator All Band High Power (moc max. 1500W); (2) Single Operator All Band Low Power (moc max. 100W); (3) Multi Operator Single Transmitter High Power. Power (moc max. 1500W)
Wymiana: RS + nr QSO.
Punktacja: QSO z SP -
Mnożniki: okręgi wywoławcze YB i kraje wg DXCC.
Wynik końcowy: suma punktów za QSO x suma mnożników.
eLog: do 7 dni po zawodach przez stronę: https://ybdxcontest.com/log-
Old New Year Contest
Organizator: redakcja miesięcznika „Radio” – Rosja.
Termin: druga sobota stycznia (13.01.2024) od 05:00 UTC do 08:59 UTC.
Pasma i emisje: 3.5-
Klasyfikacje: (1) SINGLE-
Wymiana: RS(T) + liczba określająca wiek operatora + jego staż krótkofalarski, np. 30-
Punktacja: za każde QSO otrzymuje się tyle punktów ile dany korespondent nada w raporcie (wiek + staż krótkofalarski).
Wynik końcowy: suma punktów za QSO.
Z tą samą stacją można nawiązać drugie QSO na innym paśmie. Na tym samym paśmie łączność innym rodzajem emisji możliwa jest po upływie co najmniej 10 minut.
eLog: do 10 dni po zawodach za pomocą strony : http://ua9qcq.com/en/submit_log.php?lang=en
UBA PSK63 Prefix Contest
Organizator: UBA Belgia
Termin: drugi weekend stycznia (13-
Łączności: zawody typu WW.
Pasma i emisja: 3.5-
Klasyfikacje: (1) Single Operator All Band; (2) Single Operator Single Band; (3) Single Operator All Band QRP; (4) Single Operator Single Band QRP; (5) Multi Operator All Band; (6) SWL
Uwaga: Maksymalna moc 50W, stacje QRP 5W
Wymiana: RSQ + nr QSO; stacje belgijskie członków UBA podają RSQ + kod sekcji UBA; stacje belgijskie, których operatorzy nie są członkami UBA podają RSQ + XXX
Punktacja: QSO -
Mnożniki: prefiksy wg WPX raz na każdym paśmie i sekcje UBA na każdym paśmie (XXX jest również mnożnikiem).
Wynik końcowy: suma punktów x suma mnożników
eLog: do 7 dni po zawodach na adres: u[email protected]
DARC 10m Contest
Organizator: DARC – Niemcy.
Uczestnicy: stacje z jednym operatorem (Single Operator).
Łączności: zawody typu WW.
Termin: druga niedziela stycznia (14.01.2024) od 09:00 UTC do 10:59 UTC.
Pasmo i emisje: 28.000-
Klasyfikacje: (1) SO-
Wymiana: RS(T) + nr QSO; stacje niemieckie podają dodatkowo DOK.
Punktacja: QSO -
Mnożniki: Kraje DXCC/WAE + DOKs.
Wynik końcowy: suma punktów za QSOs x mnożnik.
eLog: w terminie do 7 dni po zawodach za pomocą strony: https://dxhf2.darc.de/~d10mlog/upload.cgi?form=referat&lang=de
PRO DIGI Contest
Organizator: PRO DIGI CLUB Rumunia
Termin: trzeci pełny weekend stycznia (20-
Pasma i emisja: 3.5-
Klasyfikacje: (1) SO-
Wymiana: RST + nr QSO. Członkowie dowolnych klubów DIGI nadają dodatkowo M. Np. 599001/M
Punktacja: QSO z własnym krajem -
Mnożniki: kraje DXCC
Wynik końcowy: suma punktów x mnożnik
eLog: do dnia 28.01.2024 na adres: [email protected]
CQ WW 160m DX Contest -
Organizator: redakcja miesięcznika CQ -
Łączności: zawody typu WW.
Termin: ostatni weekend stycznia (26-
Pasmo i emisja: 1800-
Klasyfikacje: (1) Single Operator (maksymalna moc 1500W); (2) Single Operator/Low Power (moc do 100W); (3) QRP (Single Operator <5 W); (4) Single Operator Assisted High Power; (5) Single Operator Assisted Low Power; (6) Multi-
Stacje SO (z jednym operatorem) mogą być QRV 30 godzin; stacje MO (z wieloma operatorami) mogą być QRV 40 godzin.
Uwaga: Korzystanie z sieci informacyjnych (np. z DX Clustra) lub pasywnego spotowania przy pomocy np. skimmera jest dozwolone tylko dla grupy Single Operator Assisted i Muli-
Wymiana: RST + nr strefy WAZ. Stacje USA i Kanady nadają RST + stan / prowincja.
Punktacja: QSO z SP -
Mnożniki: stany USA (bez KH6 i KL7) + okręg DC + prowincje Kanady + Kraje DXCC/WAE -
Wynik końcowy: suma punktów za QSOs x mnożnik.
eLog: w ciągu 5 dni przez stronę: https://cq160.com/logcheck/
REF Contest -
Organizator: REF -
Łączności z: F, TM, TK; TP2CE; FG, FH, FJ, FK, FM, FO, FP, FR, FS, FT, FW, FY, TO.
Termin: ostatni weekend stycznia (27-
Pasma i emisja: 3.5-
Klasyfikacje: (1) SOAB -
Wymiana: RST + nr QSO; stacje F i TK nadają RST + skrót departamentu, kraje zamorskie nadają RST + prefiks.
Punktacja: QSO ze stacją francuską w Eu -
Mnożniki: departamenty Francji + departamenty Korsyki + prefiksy krajów zamorskich ale bez cyfr okręgu.
Wynik końcowy: suma punktów za QSOs x mnożnik.
eLog: w ciągu 7 dni po zawodach przez stronę: http://concours.r-
BARTG RTTY Sprint Contest
Organizator: BARTG -
Łączności: zawody typu WW.
Termin: czwarty weekend stycznia (27-
Pasma i emisja: 3.5-
Klasyfikacje: (1) SOE – Sngle Operator Expert All Bands; (2) SOAB – Single Operator All Bands; (3) SOAB100 – Single Operator Single Radio 100W; (4) SOABQRP – Single Operator Single Radio 5W; (5) MS – Multi Operator Single Radio; (6) MM – Multi Operator Multi Radio
Uwagi: (1) Do grupy SOE zalicza się stacje indywidualne, które w ciągu ostatnich 3 lat znalazły się w dziesiątce najlepszych zawodników; (2) Stacje Single Operator (SO) obowiązuje zasada pozostawania na zmienionym paśmie przez co najmniej 5 minut.
Wymiana: nr QSO (bez RST!).
Punktacja: każde QSO -
Mnożniki: Kraje DXCC + okręgi JA, W, VE i VK. Mnożnik liczy się tylko raz, niezależnie od pasma.
Wynik końcowy: suma punktow za QSOs x mnożnik x ilość zaliczonych kontynentów (max 6).
eLog: w ciągu 7 dni przez stronę: http://bartg.rsgbcc.org/cgi-
UBA Contest – SSB
Organizator: UBA -
Łączności: zawody typu WW.
Termin: ostatni weekend stycznia (27-
Pasma i emisja: 3.5-
Klasyfikacje: (1) Single Operator Single Band LP; (2) Single Operator Single Band HP; (3) Single Operator All Bands LP; (4) Single Operator All Bands HP; (5) Multi Operators All Bands Single Transmitter; (6) Single Operator All Bands QRP; (7) SWL Single Operator All Bands.
Uwaga: stacje QRP mogą pracować max. 18 godzin.
Wymiana: RS + nr QSO. Stacje ON nadają RS + nazwa klubu (sekcji) przedstawiona w trzyliterowym skrócie (np. ACC). Belgijscy uczestnicy zawodów niebędący członkami UBA nadają XXX. Stacje nadające XXX nie liczą się do mnożnika.
Punktacja: QSO ze stacją ON -
Mnożniki: Kluby (sekcje) UBA + Kraje UE (5B, 9A, 9H, CT, CT3, CU, DL, EA, EA6, EA8, EI, ES, F, FG, FM, FR , FY, HA, I, IS, LX, LY, LZ, OE, OH, OH0, OJ0, OK , OM, OZ, PA, S5, SM, SP, SV, SV5, SV9, SV/A, TK, YL, YO).
Wynik końcowy: suma punktów za QSOs x mnożnik.
eLog: w ciągu 7 dni po zawodach na adres: [email protected]